FACELIFT**COUPE**390PS**AHK 3500KG**JAHRGANG 2018**FRISCH AB MFK UND SERVICE**PANORAMADACH**8 FACH ALU.ORGINAL***HAMMER AUSSTATTUNG**CHF 24999.-
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'880 kg |
| Kerb weight | 2'240 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1MH256 |
| Car-Nr. | CH-Fahrzeug |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 275'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 287 kW / 390 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.1 / 9.1 / 9.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 225 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 121'340 |
| Price | CHF 24'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.