Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'128 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Car-Nr. | 245738013010 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 35'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 175 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 98'572 |
| Price | CHF 61'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.