Angebot inkl. Kleinflotten-Konditionen
| Body style | Wagon |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'336 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 633611 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Gratisservice 10 Jahre oder bis 100'000 km ab 1. Inverkehrssetzung |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 174 kW / 236 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 212 g/km |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 116'137 |
| Price | CHF 99'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.