vorne SEILWINDE 9000KG / Service Gepflegt / Motor Getriebe 100
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'650 kg |
| Kerb weight | 2'285 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 81'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 176 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 15.6 / 8.5 / 11.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 294 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 47'721 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.