*CH-FZ,1-HAND,TOP ZUSTAND,FRISCH AB MFK UND SERVICE,KLIMA,NAVIGATION,PARKPILOT,TEMPOMAT,SITZHEIZUNG,PDC,ISOFIX,DAB+,AHK*
| Body style | Van |
| First registration date | 10.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'016 kg |
| Kerb weight | 1'661 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1SF960 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km *12 MONATE GARANTIE QUALITY ONE 1-STERN INKLUSIVE* |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 74'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.4 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 147 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 32'170 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.