*FRISCH AB MFK UND SERVICE,TOP GEPFLEGT,NUR 34000 KM,AUTOMAT,KLIMA,TEMPOMAT,6-SITZ PLÄTZE,SITZHEIZUNG,KEYLESS GO,BLUETOOTH,DAB,ANHÄNGERKUPPLUNG,ALUMINIUM BRÜCKE MIT VERDECK*
| Body style | Minibus |
| First registration date | 06.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'190 kg |
| Kerb weight | 2'292 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km *12 MONATE GARANTIE QUALITY ONE 1-STERN INKLUSIVE* |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 34'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 149 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 49'969 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.