SWISS-EDITON, Allrad 4x4, 7-Sitzplätze, elektr. Schiebetüren/Heckklappe, Distronic, LED-Scheinwerfer, Anhängerkupplung 2.5t....
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'564 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | WB30668 - N107383 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie MSI Mercedes-Swiss-Integral |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 174 kW / 236 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| New price | CHF 105'938 |
| Price | CHF 98'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.