Frisch ab MFK und Service, 8-Fach bereift
Garage Graber GmbH
Sandgrubenstrasse 11
Grossdietwil / LU
Tel: 062 511 78 47
Tel: 079 626 07 27
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'480 kg |
| Kerb weight | 1'155 kg |
| Type approval number | 1TA410 |
| Chassis Number (VIN) | VNKKH96340A123051 |
| Cubic capacity | 1'329 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate, 20000 Km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Mileage | 173'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 6.2 / 4.5 / 5.1 |
| CO2 emissions | 120 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 23'650 |
| Price | CHF 3'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.