CH-Fzg./Service gepfelgt/Navigation Ford SYNC3/BangOlufsen Soundsystem/Spurhalteassistent/Parkpilot vorn +hinten/Sportsitze/Sitzheizung/Tempomat/Klimaautomatik/Müdigkeitserkennung/Anhängervorrichtung
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'245 kg |
| Kerb weight | 1'839 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1xv788 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie Quality1 Q-Base |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 55'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 172 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 49'400 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.