Véhicule Suisse de première main Non-Fumeur Sans FAP / Ohne OPF
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'010 kg |
| Kerb weight | 1'670 kg |
| Chassis Number (VIN) | WUAZZZ8V5JA906922 |
| Car-Nr. | 613D20115882 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 12 Monate Garantie d'occasion de 12 mois |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 138'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.4 / 6.5 / 8.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 189 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 86'970 |
| Price | CHF 34'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.