*CH FAHRZEUG ORIGINAL ZUSTAND AMG DRIVERS PACKAGE PERFORMANCE SITZE OHNE OPF HEAD UP 360 GRAD SPURHALTE LENKPILOT 8 FACH AUF KOMPLETTRÄDER FRISCH AB SERVICE FRISCH AB MFK*
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MQ645 |
| Car-Nr. | www.my-car.ch |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km *BASIC GARANTIE im Preis inbegriffen Motor / Getriebe / Turbo |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 107'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.2 / 7.1 / 8.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 200 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.