CH Fahrzeug mit Volvo Gratis Service Paket, gepflegtes Fahrzeug mit 20 Sommerräder, 17 Winter Aluräder, Sportsitzen, LED Lichtanlage uvm,
Jürg Pfenninger Automobile Bruno Jenny Automobile
Würenloserstrasse 4
Otelfingen / ZH
Tel: 044 840 06 72
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'290 kg |
| Kerb weight | 1'890 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1VP141 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km In Ablieferungspauschale 480.-- inbegriffen |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 49'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 6.2 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 64'690 |
| Price | CHF 29'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.