Lauft Sehr gut** Keine Rost **Ab Platz
| Body style | Van |
| First registration date | 07.1999 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 9 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'670 kg |
| Kerb weight | 1'800 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1FG809 |
| Cubic capacity | 2'496 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 124'100 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 63 kW / 85 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 10.2022 |
| Fuel consumption | 10.5 |
| CO2 emissions | 277 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| New price | CHF 34'600 |
| Price | CHF 4'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.