M Sportpaket Pro, Anhängerkupplung, Panorama Glasdach
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'130 kg |
| Kerb weight | 1'650 kg |
| Car-Nr. | 7S73689/2P |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km Fortlaufende Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 4'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 300 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| CO2 emissions | 170 g/km |
| New price | CHF 88'970 |
| Price | CHF 59'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.