Navi**4x4**Frisch ab MFK**
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'010 kg |
| Kerb weight | 1'530 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'597 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 128'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 84 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 5.6 / 4.9 / 5.1 |
| CO2 emissions | 135 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 21'400 |
| Price | CHF 6'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.