Centre Porsche Genève
Impasse Colombelle 2
Le Grand-Saconnex / Genève / FR
Tel: 022 799 11 20
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'885 kg |
| Kerb weight | 2'320 kg |
| Car-Nr. | 505993 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 11'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 420 kW / 571 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | d |
| Battery capacity | 93.4 kWh |
| Price | CHF 74'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.