Magnifique véhicule expertisé / Schönes gepflegtes Auto frisch ab MFK
Centre Automobile Hediger & D'Andrès SA
Route du Simplon 22
Sierre / VS
Tel: 027 456 22 22
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Trailer load braked | 2'170 kg |
| Type approval number | 1MG895 |
| Car-Nr. | VO 6129 vs |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 112'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 11.2 / 7.3 / 8.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 104'000 |
| Price | CHF 34'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.