Première main en très bon état, véhicule Suisse // Top Zustand, 1'Hand, CH-Fahrzeug
Centre Automobile Hediger & D'Andrès SA
Route du Simplon 22
Sierre / VS
Tel: 027 456 22 22
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'830 kg |
| Kerb weight | 2'475 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | VO 5246 vs |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 95'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.4 |
| CO2 emissions | 216 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 114'230 |
| Price | CHF 53'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.