Véhicule Suisse livrable de suite.
Centre Automobile Hediger & D Andrès SA
Route d Italie 37
Sion / VS
Tel: 027 322 01 23
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'845 kg |
| Kerb weight | 2'345 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Car-Nr. | SMART CH |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 432 kW / 588 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 540 km |
| Battery capacity | 100.0 kWh |
| New price | CHF 54'000 |
| Price | CHF 53'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.