Centre Automobile Hediger & D Andrès SA
Route d Italie 37
Sion / VS
Tel: 027 322 01 23
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Car-Nr. | VO 6085 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km MSI by Mercedes-Benz |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 162 kW / 220 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 4.6 |
| CO2 emissions | 122 g/km |
| New price | CHF 75'312 |
| Price | CHF 63'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.