Garage de lÉtoile Roxotz Peugeot Citroën DS Opel Leapmotor Mercedes Occasions toutes marques, sélectionnées, révisées et garanties Achetez en toute confiance, roulez lesprit libre.
Garage de l'Etoile ROX'OTZ SA
Rue Fritz-Courvoisier 54
La Chaux-de-Fonds / NE
Tel: 032 967 77 77
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'070 kg |
| Kerb weight | 1'535 kg |
| Trailer load braked | 350 kg |
| Warranty | 96 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Orange |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 83 kW / 113 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 338 km |
| Battery capacity | 54.0 kWh |
| New price | CHF 33'900 |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.