| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'215 kg |
| Kerb weight | 2'645 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Car-Nr. | 762726 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 11'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 544 kW / 739 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 40 g/km |
| Battery capacity | 17.9 kWh |
| Price | CHF 159'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.