Superbe état. Service 20'000 fait, carnet de service, Sièges cuir, avant chauffants, Courroie distribution neuve, jeux de roues hiver en plus.
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'824 kg |
| Kerb weight | 1'442 kg |
| Chassis Number (VIN) | UU1 HSD J9P 5842. 8480 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 146'880 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 80 kW / 109 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.6 / 4.5 / 4.5 |
| CO2 emissions | 116 g/km |
| New price | CHF 18'900 |
| Price | CHF 8'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.