Herrlig-Garage AG
Birmensdorferstrasse 42
Uitikon / Waldegg / ZH
Tel: 044 546 21 19
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'410 kg |
| Kerb weight | 1'734 kg |
| Type approval number | 1AA573 |
| Chassis Number (VIN) | ZARFAHBU3JJB87332 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 98'150 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 154 kW / 209 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2024 |
| Fuel consumption | 6.5 / 5.2 / 5.7 |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 58'500 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.