1. Hand, unfallfrei, Top Ausführung, Lenkrad + Sitzheizung, DAB Radio, Rückfahrkamera, Tausch sowie Finanzierung möglich
Garage Waldhaus AG
Hellbühlerstrasse 35
Ruswil / LU
Tel: 041 510 83 74
Tel: 079 642 33 67
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'843 kg |
| Kerb weight | 1'409 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1oc166 |
| Car-Nr. | 279 |
| Cubic capacity | 1'364 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 49'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 13'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.