CH-Fzg./ Service gepflegt / Original Brabus-Umbau Limited Edition 650 /Abgasanlage mit Leistungssteigerung /Keramik-Bremsen /AMG Night Paket/AMG Carbon Paket/Burmester Surround/Spur-Paket/Keyless/Perfomance Sitze/Head-Up /Command Navigation/Premium Paket II / AMG Schmiederäder Kreuzspeichen /Akustikglas /
| Body style | Sedan |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'220 kg |
| Kerb weight | 1'901 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MH717 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 Q Base 20.000 KM |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 39'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 478 kW / 650 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Fuel consumption | 13.7 / 8.3 / 10.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 235 g/km |
| New price | CHF 169'800 |
| Price | CHF 94'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.