CG Automobile Zwingen AG
Laufenstrasse 7
Zwingen / BL
Tel: 061 511 37 30
Tel: 079 415 35 83
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'660 kg |
| Kerb weight | 2'238 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 120000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 44'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 251 kW / 341 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 54 km |
| Battery capacity | 11.6 kWh |
| New price | CHF 77'500 |
| Price | CHF 43'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.