TOP FAHRZEUG / AB MFK SERVICE / TEMPOMAT / PARKSENSOREN / KLIMA
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'930 kg |
| Kerb weight | 1'504 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km GARANTIE AUTO CENTER LEON AG BASIC + CHF 500.- |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 138'200 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 12'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.