| Body style | convertible |
| First registration date | 05.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'912 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 49'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 77'740 |
| Price | CHF 47'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.