Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale voitures particulières Granges-Paccot | Merbag
Route d'Ènglisberg 4
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 18
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'670 kg |
| Kerb weight | 2'055 kg |
| Trailer load braked | 2'300 kg |
| Type approval number | 1BJ680 |
| Car-Nr. | 346107340010 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie de commerçant, 12 Mois, ou max. 20'000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 74'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.7 / 5.4 / 5.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 213'000 |
| Price | CHF 59'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.