Véhicule de deuxième main Porsche Approved jusqu'au 06.10.2026
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'015 kg |
| Kerb weight | 1'650 kg |
| Chassis Number (VIN) | WP0ZZZ99ZHS145586 |
| Car-Nr. | 613D20116038 |
| Cubic capacity | 2'981 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 2025-10-07, 12 Monate Garantie d'occasion de 12 mois |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 45'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 309 kW / 420 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 10.4 / 6.7 / 8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 184 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 222'890 |
| Price | CHF 99'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.