Fahrzeug aus erster Hand
Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'640 kg |
| Kerb weight | 1'265 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1ra729 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 11'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 82 kW / 112 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 8.8 / 5.4 / 6.7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 160 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 23'800 |
| Price | CHF 6'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.