Neuwertiges Fahrzeug in Topzustand Frisch ab MFK, Frisch ab Service, einer der letze mit so wenig KM
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'515 kg |
| Type approval number | 1AE905 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 3'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 228 kW / 310 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.2 / 5.5 / 6.6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 65'000 |
| Price | CHF 42'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.