CH-Fahrzeug /Frisch MFK Service / Top-Ausstattung / Keramik-Bremsanlage /
Auto Center - RF Garage GmbH
Murtenstrasse 112
Frauenkappelen / BE
Tel: 031 516 87 66
| Body style | Coupe |
| First registration date | 11.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'155 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Cubic capacity | 2'894 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 73'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 331 kW / 450 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 11.5 / 7.1 / 8.7 |
| CO2 emissions | 197 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 107'200 |
| Price | CHF 44'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.