CH Fahrzeug..12 Monate Garantie..ab MFK..Panoramadach..Ledersitze
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'105 kg |
| Kerb weight | 1'691 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 12 Monate Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 112'490 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 28'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.