Marrone Apus matt mit sehr wenig Kilometer 3.6 Leasing
Lamborghini St. Gallen Hirsch AG
Zürcherstrasse 202
St. Gallen / SG
Tel: 071 511 12 12
| Body style | convertible |
| First registration date | 11.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'050 kg |
| Kerb weight | 1'727 kg |
| Type approval number | 1LA589 |
| Car-Nr. | 2110 |
| Cubic capacity | 5'204 cc |
| Cylinders | 10 |
| Warranty | 12 Monate oder 5000 km Standard Garantie |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | black |
| Mileage | 11'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 449 kW / 610 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 21 / 10 / 13.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 325 g/km |
| New price | CHF 323'100 |
| Price | CHF 225'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.