Nr. 1/100 Sondermodell zum 50 Jährigen Jubiläum von Lamborghini Neuwertig mit erst 2100km
Lamborghini St. Gallen Hirsch AG
Zürcherstrasse 202
St. Gallen / SG
Tel: 071 511 12 12
| Body style | Coupe |
| First registration date | 10.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'100 kg |
| Kerb weight | 1'765 kg |
| Car-Nr. | 3854 |
| Cubic capacity | 6'498 cc |
| Cylinders | 12 |
| Warranty | 12 Monate oder 5000 km Standard Garantie |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | black |
| Mileage | 2'112 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 515 kW / 700 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 17.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 398 g/km |
| New price | CHF 524'900 |
| Price | CHF 469'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.