2 Jahre CPO Garantie. Leasing mit 3.6 Zins.
Lamborghini St. Gallen Hirsch AG
Zürcherstrasse 202
St. Gallen / SG
Tel: 071 511 12 12
| Body style | convertible |
| First registration date | 08.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'150 kg |
| Kerb weight | 1'815 kg |
| Type approval number | 1LD712 |
| Car-Nr. | 3856 |
| Cubic capacity | 6'498 cc |
| Cylinders | 12 |
| Warranty | 24 Monate 24 Monate Lamborghini CPO Garantie |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 23'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 545 kW / 741 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 17.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 398 g/km |
| New price | CHF 473'300 |
| Price | CHF 395'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.