CH Fahrzeug, Xdrive, Rückfahrkamera, Memory Sitze, Alcantara, Ambientenbeleuchtung, Head Up Display
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'065 kg |
| Kerb weight | 1'715 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1BS829 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 40000 km Optional |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 85'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 145 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 22'470 |
Note: actual equipment may differ from that listed.