ACC*PDC*SITZHEIZUNG*KLIMA*BT*8FACH ALU*
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'800 kg |
| Kerb weight | 1'316 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VF641 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate oder 3000 km 1 Jahr Garantie gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 147'890 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 / 4.1 / 4.7 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 110 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 34'500 |
| Price | CHF 13'899 |
Note: actual equipment may differ from that listed.