Ab MFK neu, CH-Fahrzeugk, 8-fach bereift, Top Fahrzeug
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'950 kg |
| Kerb weight | 1'475 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1pl157 |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 Base möglich |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 38'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 148 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 37'900 |
| Price | CHF 22'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.