Gepflegter Zustand, Aus erster Hand, CH Fahrzeug, Gratis Service und ab MFK
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'890 kg |
| Kerb weight | 2'530 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 27'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 500 kW / 680 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 07.2024 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 12 km |
| Battery capacity | 6.1 kWh |
| New price | CHF 158'000 |
| Price | CHF 88'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.