Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'055 kg |
| Kerb weight | 1'700 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 245736345010 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 75'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 / 6.5 / 7.6 |
| CO2 emissions | 174 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 85'652 |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.