Anhängerkupplung, BMW Iconic Glow, Driving Assistant Professional, Parking Assistant Plus, Lordosenstütze, Adaptiver LED-Scheinwerfer, Harman/kardon, Panorama Glasdach u.v.m
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'535 kg |
| Kerb weight | 1'965 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 9015931 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 13'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | f |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 65'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.