***Top Zustand, ab MFK + Service*** 8-Fach bereift, Wärmepumpe, VERTEX Top-Ausstattung
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Kerb weight | 1'818 kg |
| Trailer load braked | 300 kg |
| Type approval number | 1HC238 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 79'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2025 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 484 km |
| Battery capacity | 64.0 kWh |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.