Multimedia mit CarPlay / Viel Zubehör mit MFK Eintargung
Zollgarage Neuhausen GmbH
Zollstrasse 101
Neuhausen am Rheinfall / SH
Tel: 052 672 34 00
Tel: 079 7060959
| Body style | Pickup |
| First registration date | 02.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'498 kg |
| Kerb weight | 2'700 kg |
| Type approval number | X |
| Chassis Number (VIN) | 872 |
| Car-Nr. | 1484768 |
| Cubic capacity | 5'654 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 3 Monate oder 3000KM Garantie Optional 12 Monate möglich |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 176'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 291 kW / 396 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 17 / 10 / 12 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 255 g/km |
| Euro norm | Euro 5b |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 67'400 |
| Price | CHF 24'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.