ANHAENGERKUPPLUNG.
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'725 kg |
| Kerb weight | 2'305 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1BY510 |
| Car-Nr. | S240164/G |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km 1 Jahr Euro Plus Garantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 55'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Electric range | 461 km |
| Battery capacity | 80.0 kWh |
| Price | CHF 33'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.