Top gepflegtes Fahrzeug*8ach berädert*HR Tiefergelegt eingetragen*R-Line*ACC*uvm
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'110 kg |
| Kerb weight | 1'549 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1vg112 |
| Chassis Number (VIN) | Pas |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Ocassioongarantie gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 169'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 03.2025 |
| Fuel consumption | 5 / 4 / 4 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 119 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 45'600 |
| Price | CHF 16'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.