En préparation photos bientôt disponible Avec roues été + roues hiver Expertise mars 2026 / service à jour.
Garage Majestic SA
Rue de l'Ancien Comté 4
La Tour-de-Trême / FR
Tel: 026 912 84 84
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'546 kg |
| Kerb weight | 1'050 kg |
| Type approval number | 1PB875 |
| Chassis Number (VIN) | VF3CCHMZ6GW028578 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 3 mois / 6000 Km |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 128'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 60 kW / 82 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 5 / 3 / 4 |
| CO2 emissions | 104 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 19'100 |
| Price | CHF 7'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.