0.0 Leasing/ AWD/ Polestar Engineered/ Volvo Swiss Premium 10Jahre oder 150'000km
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'660 kg |
| Kerb weight | 2'169 kg |
| Trailer load braked | 2'250 kg |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 65 km |
| Battery capacity | 18.8 kWh |
| New price | CHF 104'770 |
| Price | CHF 79'050 |
Note: actual equipment may differ from that listed.